Pewnego razu...

...miała miejsce taka oto prosta historia małej żyrafy, która narodziła się we Francji, 25 maja 1961 roku, w dniu Św. Zofii.

Były to czasy kiedy dostępne gryzaki czy zabawki dla dzieci miały jedynie kształ zwierząt domowych...
Pewnego dnia, pewien Pan o nazwisku Rampeau, ekspert od transormacji lateksu z drzewa HEVEA, wpadł na pomysł by wykorzystać metodę rotacji gumy do stworzenia zabawki dla dzieci o wyglądzie żyrafy. Był to pierwszy gryzak w kształcie takiego zwierzątka na rynku, na dodatek o kształcie i rozmiarze, który idealnie pasował do małej rączki dziecka.
Żyrafa Sophie, która wyglądała wtedy dokładnie tak jak dzisiaj, weszła do produkcji w czwartek, 25 maja 1961 roku. Stąd wzięło się jej imię.
Okazała się natychmiastowym sukcesem. Rodzice od razu zauważyli, że ich pociechy nie mogą się bez Sophie obejść... Kiedy pojawiają się pierwsze oznaki ząbkowania, żyrafa Sophie pomaga dziecku się uspokoić!
I tak zwykłą metodą z ust do ust sława małej żyrafy rozeszła się po świecie. Od tego czasu na całym świecie, kolejne pokolenia maluchów uwielbiają pisk Sophie kiedy jest przez nie ściskana za brzuszek lub główkę!
Vulli, firma mieszcząca się w Rumilly, we francuskim regionie Haute-Savoie, do dzisiaj pilnie strzeże sekretu w jaki jest wytwarzany ten cudowny gryzak.
Do chwili obecnej, żyrafa Sophie jest produkowana ręcznie w  sposób tradycyjny.

Powstaje w efekcie 14 ręcznych operacji. Jest wykonana w 100% z naturalnej gumy otrzymywanej z drzewa HEVEA.

sophie

Media społecznościowe

Dołącz do Sophie w Twoich ulubionych portalach.