Co kryje się za tak ogromnym sukcesem małej Żyrafy?

Odkryj wszystkie sekrety pilnie strzeżone przez Sophie, które sprawiają, że staje się niezastąpionym i ukochany gryzakiem.

Gryzak stworzony w 100% z naturalnego kauczuku

Kauczuk naturalny z drzewa HEVEA, inaczej zwany lateksem lub gumą, został pierwszy raz przetworzony w 1928 roku w procesie wulkanizacji wynalezionej przez Pana Charle'sa Goodyear'a.

Guma wykorzystywana przez Vulli pochodzi wyłącznie z drzew HEVEA rosnących w Malezji. Każdego ranka, jeszcze przed nastaniem upału, kora milionów drzew jest nacinana, a spod kory wypływa mleczna substancja, która jest zbierana. Ta substancja to lateks.

Zebrany lateks jest substancją naturalną, miękką elastyczną, wodoodporną, o właściwościach izolacyjnych, o szczególnym zapachu i miłym dotyku.

By stworzyć ten mały cud, którym jest Żyrafa Sophie, zebrany lateks jest najpierw podgrzewany, a następnie kształtowany przy użyciu techniki rotacyjnej. W sumie na cały proces powstania gryzaka składa się 14 ręcznych czynności.

Nadal taka sama pomimo upływu 57 lat...

Pomimo narodzin w 1961 roku Sophie nie postarzała się ani odrobinę. Ze sprzedażą ponad 50 mln sztuk na świecie Sophie jest niekwestionowaną gwiazdą wśród najmłodszych.

W swej prostocie jest niezbędnikiem każdego maluszka, którego zarówno bawi jak i rozwija. Ze swą stale rosnąca popularnością jest kochana przez rodziców i ich pociechy. Stała się ponadczasowym i międzypokoleniowym symbolem dzieciństwa.

Wideo poniżej przedstawia proces produkcji Żyrafy Sophie.

Film o Żyrafie Sophie

Wejdź do wyjątkowego świata Sophie, by poznać sekrety związane z jej produkcją.

Nagradzany gryzak popularny na całym świecie:

awards.MAJ_01.16.72dpi

Wyjątkowy produkt, wytwarzany zgodnie z najwyższymi standardami jakości

Firma Vulli zawsze stawia jakość swoich produktów na pierwszym miejscu. Od ponad 50 lat klienci jej ufają, a firma robi wszystko by to się nie zmieniło.

Wszystkie jej produkty sprzedawane na świecie spełniają europejskie i światowe standardy bezpieczeństwa. A co za tym idzie, firma Vulli zaopatruje swoich klientów w produkty spełniające najwyższe standardy i oczekiwania klientów. Poza regulacjami prawnymi danego kraju takie same produkty sprzedawane są na całym świecie spełniając wszystkie, nawet najostrzejsze kryteria bezpieczeństwa panujące w różnych krajach. Vulli ma tylko jeden wymóg, a mianowicie zapewnienie swoim klientom najlepszych rozwiązań.

Firma poszła o krok dalej w kwestii bezpieczeństwa Żyrafy Sophie wykonanej w 100 %  z naturalnego lateksu. Od 2011 roku każda Sophie ma na swojej nodze numer partii umożliwiający pełną identyfikowalność (datę produkcji i testy laboratoryjne).

Każdy numer odpowiada partii testowanej przez zatwierdzone laboratorium i potwierdza jej zgodność ze standardami europejskimi i międzynarodowymi. W przypadku wątpliwości odpowiednie organy ds. zdrowia mają dostęp do tych raportów analitycznych. Vulli jest jedynym z nielicznych producentów gryzaków i zabawek na świecie, która oferuje tak wysoki poziom identyfikowalności partii, a co za tym idzie wysoki poziom bezpieczeństwa klientów firmy.

Media społecznościowe

Dołącz do Sophie w Twoich ulubionych portalach.

Zobacz więcej

Pewnego razu...

Stymulacja pięciu zmysłów

Gwiazda wśród gryzaków