Stymulacja 5 zmysłów

Żyrafa Sophie to gryzak, który bawi i stymuluje 5 zmysłów malucha już od 3 miesiąca życia

5zmysłów

Wzrok

W wieku 3 miesięcy wzrok malucha jest jeszcze ograniczony i odróżnia tylko wyraźne kontrasty. Ciemne i kontrastowe cętki na ciele Sophie przyciągają uwagę, powodując stymulację wzroku. Żyrafa szybko staje się znajomym przedmiotem dającym maluchowi poczucie bezpieczeństwa.

Zapach

Szczególny zapach naturalnego lateksu z drzewa HEVEA powoduje, że Sophie jest wyjątkowa i łatwa do odróżnienia i rozpoznania pośród innych zabawek dziecka.

Dotyk

Dotyk jest pierwszym zmysłem za pośrednictwem którego dziecko komunikuje się z otoczeniem. Miękki dotyk Sophie, podobny do skóry mamy, pobudza fizjologiczne i emocjonalne odczucia, które uspokajają maluszka zapewniając zdrowy i stabilny rozwój.

Słuch

Piszczałka umieszczona w brzuchu Sophie bawi i stymuluje słuch niemowlaka. Śmieszne popiskiwanie, które początkowo bawi, potem pomaga dziecku zrozumieć związek pomiędzy przyczyną (ściskam) i skutkiem (piszczy).

Smak

Wykonana w 100% z naturalnego lateksu i pomalowana farbą spożywczą, Żyrafa Sophie jest bezpieczna dla gryzienia jak smoczek od butelki. Jej miękki i elastyczny materiał oraz wiele łatwych do żucia części (uszy, rogi, nogi) doskonale nadają się do ukojenia swędzących dziąseł maluszka podczas ząbkowania.

Łatwa do trzymania

Dzięki swoim obłym kształtom i wielkości 18 cm Sophie idealnie mieści się w malutkich rączkach niemowlaczka. Jest bardzo leciutka więc łatwa do machania, a jednocześnie elastyczna i nie grozi bolesnym uderzeniem. Jej długie nogi i szyja to doskonałe i łatwe chwytaki dla niezgrabnym, małych paluszków.

Media społecznościowe

Dołącz do Sophie w Twoich ulubionych portalach.